Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

17.11.2014, Natalia Rymsza

Najciekawsze urządzenia wykorzystujące technologię Bluetooth Smart – co nam oferują?

Bluetooth Smart Technology to inteligentna wersja standardowej technologii Bluetooth, o której więcej pisaliśmy w artykule Bluetooth – co to i do czego służy? Czym różni się smart bluetooth od zwykłego bluetootha? To technologia, która została opracowana specjalnie z myślą o posiadaczach smartfonów i tabletów. Przykładowo, Smart Bluetooth pozwala na bardziej efektywnie zarządzanie zużyciem energii, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku urządzeń mobilnych, których baterie szybko ulegają rozładowaniu. Przede wszystkim jednak umożliwia ona sterowanie urządzeniami z poziomu zainstalowanej na urządzeniu mobilnym aplikacji, dlatego też pozwala zamienić je w najlepszego asystenta sportu, rozrywki, czy zdrowia. W artykule przedstawiamy przykładowe i naszym zdaniem niezwykle ciekawe zastosowania technologii Smart Bluetooth.

technologia smart bluetooth

BearTek Gloves – obsługuj swojego smartfona za pomocą rękawiczki z modułem bluetooth

BearTek Gloves to innowacyjne rękawice ochronne, które pozwalają sterować połączonym za pośrednictwem bezprzewodowej technologii bluetooth urządzeniem. Wystarczy złączyć opuszki dwóch palców, aby uruchomić żądaną funkcję. Z rękawiczkami BearTek użytkownicy mogą odbierać i wykonywać połączenia, zarządzać muzyką oraz dedykowanymi produktami amerykańskiej marki Go Pro. Produkt został wprowadzony na rynek w roku 2013 przez firmę Blue Infusion Technologies. Aktualnie marka BearTek Gloves oferuje 3 rodzaje rękawic w zależności od potrzeb swoich klientów. Snowsport gloves przeznaczone są dla miłośników sportów zimowych i dostępne są w cenie 120$ amerykańskich, czyli ok. 365 zł. Rękawice zostały wyposażone w baterię zdolną do 80h pracy, umożliwiają bezprzewodową kontrolę muzyki i smartfonu, są wodoodporne i po części wykonane ze skóry naturalnej. Model All purpose gloves został wykonany z lekkiego materiału z myślą o codziennym użytkowaniu. Oprócz funkcji, które posiada poprzedni model, All purpose gloves oferują możliwość obsługi kamery marki Go Pro. To najtańszy model oferowany przez producenta – rękawiczki można kupić za ok. 290 zł. Ponadto, firma Blue Infusion Technologis przygotowała rękawiczki specjalnie z myślą o motocyklistach. Wyposażone w elementy ochronne z włókna węglowego oraz wykonane w 100% ze skóry naturalnej prezentują się wyśmienicie jako element ubioru motocyklowego. Inteligentne rękawiczki na motor to koszt ok. 440 zł.

 

June – chroń skórę przed słońcem, dzięki inteligentnemu urządzeniu na nadgarstek

W czerwcu 2014 roku, międzynarodowa firma Netatmo zajmująca się produkcją inteligentnych stacji pogodowych i termostatów na Consumer Electronic Show 2014 w Las Vegas zaprezentowała swoje najnowsze dzieło –  June, urządzenie typu wearable device, które pozwala monitorować poziom ekspozycji na słońce. Uruchomienie urządzenia ogranicza się do szybkiego utworzenia profilu użytkownika i ustalenia jego odporności na promieniowanie UV. Następnie wystarczy założyć bransoletkę na rękę, aby monitorować promieniowanie UVB oraz UVA. Informacje przesyłane do zainstalowanej na urządzeniu mobilnym aplikacji użytkownika pomagają między innymi  dobrać odpowiedni filtr słoneczny. June jest wodoodporne i występuje w 3 wersjach kolorystycznych. Co więcej, w przypadku nadmiernej ekspozycji na Słońce niewielka bransoletka komunikuje się z użytkownikiem za pomocą alertów przesyłanych na kompatybilne urządzenie mobilne.

 

iPot – gotowanie sterowane przez Bluetooth

Zaprezentowany również na konferencji CES 2014, garnek iSpot to pierwsze na rynku urządzenie do gotowania sterowane za pomocą technologii Smart Bluetooth. Co więcej, iPot pozwala na ugotowanie w zasadzie wszystkiego i w każdy sposób – warzywa na parze, duszone mięso, gotowany ryż, owsianka, a nawet jogurt – wszystko przygotowane w inteligentnym iPot. Instant Pot na pierwszy rzut oka nie zadziwia swoim wyglądem – kształtem przypomina zwykły garnek, tyle, że z przyciskami funkcyjnymi i wyświetlaczem. W przeciwieństwie jednak do standardowego wyposażenia kuchni iPot może zostać odpowiednio zaprogramowany oraz kontrolowany, dzięki aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android oraz Apple iOS. Dodatkowo, garnek firmy Ace Sensor Inc. jest wyposażony w czujnik temperatury, sensor elektromagnetyczny oraz czujniki ciśnienia, które zagwarantują najlepsze rezultaty gotowania. Urządzenie kosztuje ok. 430 zł.

 

GranBaristo Avanti – ekspres do robienia idealnej kawy

Prototyp innowacyjnego ekspresu do kawy został zaprezentowany przez firmę Philips na międzynarodowych targach elektroniki użytkowej oraz sprzętu AGD IFA (niem. Internationale Funkausstellung) w 2013 roku. Z GranBaristo Avanti zawsze otrzymamy kawę idealną - dokładnie taką jaką lubimy – kompatybilna aplikacja pozwala na wirtualne przygotowanie napoju o odpowiedniej temperaturze, mocy, ilości kawy oraz mleka. Co więcej, wystarczy przekazać tablet naszym gościom, aby Ci sami przygotowali dla siebie idealną małą czarną lub ulubione latte machiato. Ostatnim krokiem jest udanie się do kuchni i wykonanie kawy z przepisu przesłanego do ekspresu za pośrednictwem technologii Smart Bluetooth.

 

Maska do snu IQ Intelclinic – śpij lepiej, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu polskich inżynierów

Inteligentna maska do spania, która ma sprawić, że będziemy spać krócej, ale bardziej efektywnie to odpowiedź na popularne dzisiaj aplikacje na smartfony i tablety działające na bazie akcelerometru, który bada ruchy podczas snu. Jak się jednak okazuje aplikacje te nie zawsze działają w pełni poprawnie – wystarczy ruch zwierzaka lub osoby śpiącej obok, aby urządzenie zapisało go do naszego dziennika snu. Maska IQ Intelclinic dodatkowo będzie wyposażona w czujniki i elektrody pozwalające na monitorowanie fal mózgowych, ruchów gałek ocznych oraz napięcia mięśni – wszystkie parametry zbadane razem mają za zadanie bezbłędnie badać jakość snu zarówno w fazie REM, jak i fazie NREM. Oczywiście informacje pobierane podczas snu przekazywane są do dedykowanej aplikacji, która obudzi nas w najlepszym momencie – kiedy tylko skończy się cykl naszego snu. Dodatkowo, aplikacja umożliwia zaprogramowanie, krótkich cyklów snu np. drzemek energizujących, bądź fazy snu w przypadku skłonności do popodróżnego jet laga. Dobranoc!

Polecane artykuły


Polecane produktyTop