Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

01.06.2014, Natalia Rymsza

Przykładowe smartfony dual SIM - który z nich wybierasz?

karty sim

Rosnąca popularność podwójnych slotów na karty SIM sprawiła, że na dzień dzisiejszy większość flagowych modeli popularnych producentów takich jak Samsung, Sony, czy Nokia wychodzi zarówno w wersji pojedynczej, jak również w wersji dual SIM. Poniżej przedstawiamy Wam kilka godnych uwagi wersji dual SIM, odpowiedników popularnych na rynku modeli smartfonów.

 

HTC One Dual SIM

htc one dual sim

HTC One Dual SIM to wersja jednego z bardziej pożądanych smartfonów w 2013r.. Poza rozwiązaniem dual SIM, ten model wyróżnia się także dodatkowym wejściem na karty microSD, w które nie jest wyposażony model standardowy. Smartfon HTC umożliwia odbiór połączeń telefonicznych przychodzących na obie karty SIM w dowolnym momencie, jak również pozwala przełączać się między kartami nawet podczas rozmów. Oznacza to, że podczas połączenia telefonicznej na jednej karcie, druga karta pozostaje aktywna i można odbierać przychodzącej na nią połączenia telefoniczne. HTC One Dual SIM wyposażony został w funkcje On-board Dual Network Manager, która z łatwością pozwala zarządzać kartami SIM jednocześnie, wybierać preferowane sieci i personalizować nazwy kart, tak aby zachować całkowitą odrębność danych, a jednocześnie mieć dostęp do obu kart w tym samym czasie.

 

Samsung Galaxy S4 Mini Duos

samsung galaxy s4 mini duos

Azjatyccy producenci urządzeń mobilnych, w tym również firma Samsung dysponują największa ilość smartfonów z podwójną kartą SIM. Wersja Duos smartfonu Samsung Galaxy S4 posiada wszystko co podstawowy model - dostęp do usług Google, w tym również do Google Play. Różni się jednak ceną – model Duos jest droższy o ok. 400 zł. Wydatek ten jest niczym w porównaniu do kosztu zakupu drugiego telefonu oraz dyskomfortu, który wiąże się z użytkowaniem dwóch smartfonów.

 

LG G Pro Lite

lg g pro lite

To już nie smartfon, ale phablet z ekranem dotykowym wielkości 5,5”. Eleganckim wyglądem i kształtem przypomina nieco smartfony z serii Samsung Galaxy Note, jednak jest nieco tańszy i z założenia wyposażony w funkcję dual SIM. Posiada również dedykowane aplikacje do tworzenia ręcznych zapisków, a także przycisk Hot Key, który umożliwia przełączanie pomiędzy dwoma sieciami komórkowymi.

 

Sony Xperia C

sony xperia c

Smartfon Sony Xperia C pojawił się na rynku w połowie 2013r.. Posiada 5” wyświetlacz i co najważniejsze funkcję dual SIM oraz slot microSD, nie tak popularny wśród współczesnych smartfonów, a wciąż pożądany – umożliwia wykorzystanie dodatkowego przenośnego źródła pamięci, na którym zgromadzone dane łatwo możemy odtworzyć na komputerze. Co ważne, Sony Xperia C posiada odporny na szmery mikrofon oraz głośnik, więc rozmowy telefoniczne są bardziej wyraźne.

 

Nokia Asha 210 Dual SIM

nokia asha 210 dual sim

Jeden z tańszych smartfonów na rynku z funkcją dual SIM oferowanych przez najlepszych światowych producentów. W Polsce kupimy go już za 250 zł na wolnym rynku. Wyróżnia się kilkoma ciekawymi wersjami kolorystycznymi, wytrzymałą obudową oraz zapomnianą, aczkolwiek wygodną klawiaturą QWERTY. Z pewnością zainteresuje miłośników klasyki z nutką szaleństwa za niewysoką cenę.

Na uwagę zainteresowanych smartfonem dual SIM zasługują również Alcatel One Touch Idol X, Lenovo P780, Oppo R819, Samsung Galaxy Grand 2 Duos oraz HTC Desire 601 dual SIM.

Polecane artykuły


Polecane produktyTop