Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

30.04.2014, Natalia Rymsza

Smartfon Amazonu z wyświetlaczem 3D – będzie hit?

Amerykański gigant w branży sprzedaży internetowej, a jednocześnie jeden z inicjatorów sprzedaży w formie elektronicznej w kwietniu 2014r. ujawnił plany dotyczące wprowadzenia na rynek kolejnego smartfonu. Oficjalna prezentacja smartfonu planowana jest na czerwiec 2014r., zaś do sklepów trafi on w trzecim trymestrze br.. Mimo, że do oficjalnej premiery pozostały jeszcze 2 miesiące, w Internecie pojawia się coraz więcej informacji nt. parametrów technicznych smartfonu Amazona oraz zdjęcia, które prezentujemy poniżej.

smartfon fire phone z wyswietlaczem 3d

Smartfon Amazon będzie działał na bazie systemu operacyjnego Android. Według internetowych źródeł będzie on wyposażony w kamery, czujniki oraz oprogramowanie, które diametralnie zmienią sposób korzystania ze smartfonów, który poznaliśmy do tej pory. Będzie posiadał wbudowane cztery przednie kamery podczerwieni ( tzw. termowizory), których zadaniem będzie wykrycie pozycji głowy użytkownika w stosunku do wyświetlacza urządzenia.

To, co na pierwszy rzut oka wyróżnia smartfon Amazon to wyświetlacz 3D oraz interesująca obudowa. Dzięki zastosowaniu wspomnianych już czujników i kamer podczerwonych smartfon będzie obsługiwał efekty 3D w przypadku kilku wbudowanych aplikacji, jak również tych oferowanych w Amazon AppStore. To jednak nie jedyna cecha smartfonu Amazon, która odróżni go od pozostałych urządzeń na rynku.

Nowością będzie również sposób nawigacji i poruszania się po menu smartfonu. Ze smartfonem Amazon będzie to możliwe nie tylko poprzez dotyk, ale również za pomocą gestów. Jak twierdzą twórcy, zastosowanie gestów jako sposobu załączania funkcji smartfonu ułatwi zrewolucjonizuje obsługę urządzeń o dużych gabarytach. Sam smartfon Amazon tez nie będzie należał do najmniejszych, ponieważ zostanie wyposażony w duży 4,7” wyświetlacz dotykowy. Funkcje kontroli gestem ułatwią obsługę smartfonu w wielu sytuacjach. Jak podają źródła np. przeglądając ofertę sprzedaży na portalu Amazon.com, niewielki ruch ręką pozwoli przejść do kolejnego zdjęcia produktu. Wstrząśnięcie telefonem w górę lub w dół podczas przeglądania strony internetowej pozwoli przesunąć zawartość w odpowiednią stronę. Aplikacje oferowane przez Amazon mają być w pełni sterowalne gestem – nie będą posiadały przycisków nawigacyjnych.

Kolejną godną uwagi funkcją smartfonu Amazon jest Optical Character Recognition, która pozwala na przekształcenie tekstu ze zdjęcia w notatkę. Podobną funkcję S Translator znamy ze smartfonów firmy Samsung – między innymi Samsung Galaxy S4. Rozpoznaje ona tekst ze zdjęcia i tłumaczy na wybrany język. Mimo, że jest wyjątkowo przydatna, wciąż niewiele smartfonów ją posiada, dlatego też uważamy, że z pewnością tworzy wartość dodaną dla firmy Amazon.

Amazon ewidentnie dąży do rywalizacji z najlepszymi. Smartfony Amazona cieszą się całkiem dobrą opinią w USA i stają się coraz bardziej popularne. Niestety, według konsumentów posiadają one jedną zasadniczą wadę –mimo, że smartfony Kindle posiadają system Android OS nie mają dostępu do funkcji Google oraz platformy Google Play. Zamiast tego otrzymują dostęp do Amazon AppStore, który nie jest tak rozbudowany i popularny, jak wspomniane Google Play. Czy wprowadzenie unikatowych funkcji oraz estetyczny design smartfonu pozwolą firmie Amazon rywalizować z najlepszymi – Samsungiem oraz Apple?  Póki co pozostaje nam tylko czekać na premierę! A jaka jest Wasza opinia? Czy brak dostępu do Android Market (Android AppStore) mocno obniża atrakcyjność smartfonu?

Polecane artykuły


Polecane produktyTop