Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

08.05.2014, Natalia Rymsza

Najbardziej znani producenci smartfonów i tabletów na rynku – Sony, BlackBerry, LG (cz. 2)

W drugiej już części artykułu, w którym przedstawiamy najbardziej znanych producentów smartfonów na rynku globalnym opowiemy o wielkim Sony, znanym z klawiatur QWERTY Blackberry oraz LG.

 

Sony Corporation

sony corporation sony xperia

Firma Sony to japoński międzynarodowy konglomerat mający swoją siedzibę w Tokyo. Jej poszczególne sektory zajmują się między innymi elektroniką, grami, rozrywką, jak również finansami i obejmują grupy takie jak Sony Pictures Entertainment – słynny dystrybutor i producentów filmów, Sony Computer Entertainment, Sony Music Entertainment, a także Sony Mobile Communications.

Sony istnieje na rynku od 1946 roku i aktualnie jest trzecim największym producentem telewizorów na świecie. Co ciekawe, nazwa firmy pochodzi od angielskiej frazy „sonny boys”, która oznacza „błyskotliwych, reprezentatywnych chłopców”, jakimi określali się założyciele firmy Akio Morita i Masaru Ibuka.

Firma Sony  zajmuje ważne miejsce w historii technologii nagrywania dźwięku i przechowywania informacji. Wraz z firmami partnerskimi wypuściła na rynek jedne z bardziej znanych formatów nagrywania takich jak floppy disc, compact disc, czy blue-ray disc. Co więcej, słynna marka Walkman została stworzona właśnie przez Sony.

Pierwotnie słowo walkman odnosiło się do przenośnych odtwarzaczy kaset audio, z czasem jednak stało się marką przenośnych odtwarzaczy muzyki i video Sony oraz nazwą funkcji telefonów i smartfonów Sony Walkman w telefonach Sony Ericsson. W międzyczasie Sony wypuściło przenośne odtwarzacze płyt CD -  Discman’y.

Smartfony Sony serii Xperia należą do jednych z najbardziej popularnych modeli na rynku – dostępne w wielu wersjach gwarantują dobranie odpowiednich do potrzeb parametrów techniczny za odpowiednią cenę – koszt smartfonów Sony Xperia waha się od 500 zł w przypadku starszych modeli do ponad 2 tys. złotych w przypadku najnowszych smartfonów.

 

BlackBerry Limited

blackberry limited

BlackBerry Limited to kanadyjska firma zajmująca się technologią telekomunikacyjną i wyposażeniem sieci bezprzewodowych, najbardziej jednak znana jest z produkcji tabletów i smartfonów. Siedziba firmy znajduje się w Waterloo, Ontario w Kanadzie. Blackberry Ltd opracowało swój własny system operacyjny Blackberry OS na smartfony oraz Blackberry Tablet OS na tablety.

To wielki plus, który wyróżnia smartfony BlackBerry na rynku zdominowanym przez ogólnodostępny system operacyjny Android. Smartfony BlackBerry znane są również z wyposażenia w pełną klawiaturę QWERTY i świetnych zabezpieczeń danych. Najczęściej postrzegane są jako smartfony biznesowe.

Zaawansowany system BlackBerry oferuje bardzo dużo możliwości, jednak nie posiada równie bogatej bazy aplikacji do pobrania w porównaniu do systemów Android, czy Apple co czyni go mniej atrakcyjnym na rynku smartfonem zwłaszcza wśród młodych ludzi. Na wolnym rynku smartfony BlackBerry kosztują w granicach 600 – 1 400 zł.

 

LG Lucky Goldstar Corporation

lg lucky goldstar corporation

LG Corporaton jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się między innymi w branżach chemicznej, elektronicznej oraz IT (ang. Information Technology). Początki działalności firmy LG sięgają 1947 roku, kiedy to w południowej Korei zostało założone przedsiębiorstwo chemiczne Lak-Hui Chemical Industrial Corporation „Lucky” – dzisiaj LG Chem.

Sukces wytwórni plastiku przyczynił się do otwarcia kolejnego biznesu – przedsiębiorstwa GoldStar Co. Ltd., które dziś nazywa się LG ElectronicS Limited. To właśnie LG Electronics Ltd. produkuje znane na całym świecie smartfony, laptopy, jak również telewizory, czy pralki.

Firma wprowadziła na rynek wiele godnych uwagi smartfonów. Warto wiedzieć, że słynne modele od Google - Nexus 5 oraz Nexus 4 zostały opracowane i wyprodukowane we współpracy właśnie z firmą LG. Wszystkie smartfony LG bazują na systemie operacyjnym Android. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych ceny smartfonów LG wahają się od 600 do 2 000 zł.

Polecane artykuły


Polecane produktyTop