Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

18.10.2014, Natalia Rymsza

Najlepsze systemy antywirusowe na smartfony i tablety z Android

systemy i aplikacje antywirusowe na urzadzenia mobilne

Popularność systemów antywirusowych stale rośnie. Stajemy się coraz bardziej świadomi czyhających na nas oraz na nasze prywatne dane i informacje przechowywane na smartfonach i tabletach zagrożeń z zewnątrz. Jeśli jednak decydujemy się, aby wspomnianego antywirusa zainstalować nie wiemy którego wybrać, bo chociaż, tak jak komputerowe programy antywirusowe ma on za zadanie chronić nas przed zagrożeniami występującymi w sieci, posiada nieco innego funkcje i możliwości. W tym artykule zaprezentujemy Wam kilka naszym zdaniem najbardziej ciekawych aplikacji antywirusowych do pobrania na smartfon oraz tablet z system operacyjnym Android.

 

Panda Mobile Security

panda mobile security

Panda Mobile Security to mobilna wersja antywirusa Panda Mobile Security – lidera na rynku programów antywirusowych oraz prekursora  systemu ochrony danych w chmurze tzw. Panda Cloud Protection. Antywirus Panda może zostać zainstalowany zarówno na tabletach, jak i smartfonach z Android OS. Gwarantuje on bezpieczne przeglądanie witryn internetowych oraz zwiększa wydajność tych urządzeń monitorując aktywność i działanie zainstalowanych aplikacji.

Ponadto, pozwala na ograniczenie dostępu do naszych danych aplikacjom i złośliwemu oprogramowaniu. Dzięki temu, nawet jeśli zdarzy się, że pobierzemy tzw. malicious application (złośliwą aplikację) możemy być spokojni, że system nie udostępni jej naszych prywatnych informacji. Funkcja lokalizacji urządzenia w razie kradzieży, zablokowania do niego dostępu i blokady uniemożliwiającej wymazanie informacje na smartfonie, czy tablecie działają podobnie jak dedykowana funkcja Find iPhone/ Find iPad w smartfonach i tabletach Apple.

 

Comodo Mobile Security

comodo mobile security

Comodo działa podobnie jak wyżej przedstawiony Panda Mobile Security – jego zadaniem jest ochrona smartfonu i tabletu przed wirusami, niebezpiecznymi aplikacjami i ryzykownym ustawieniami. Ponadto, dodatkowo oferuje kilka interesujących funkcji, takich jak SMS and Call Blocking oraz Privacy protection. Funkcja SMS and Call Blocking pozwala na skonfigurowanie białej i czarnej listy kontaktów. Połączenia przychodzące z czarnej listy będą zwyczajnie ignorowane. Podobnie jest w przypadku wiadomości tekstowych SMS. Dodatkowo, użytkownik może opracować listę słów, które zawarte w danej wiadomości będą automatycznie oznaczały ją jako niepożądaną.

Funkcja Privacy protection, naszym zdaniem, jest zbędna i przychodzi nam tylko jeden cel, dla którego mogłaby zostać użyta. Dzięki niej wybrane pozycje z listy kontaktów, aplikacje, smsy, bądź połączenia są dostępne tylko dla właściciela urządzenia. Można uzyskać do nich dostęp dopiero po uprzednim wpisaniu kodu dostępu. Blokowanie aplikacji wydaje się być uzasadnione – nie chcemy przecież, aby nasza mała pociecha logowała się do naszego banku, ale po co chować SMSy?

 

AVG Anti-Virus Free

avg anti-virus

Według statystyk Google antywirus AVG jest najbardziej popularnym programem antywirusowym na Android w sklepie Google Play. Został pobrany ponad 100 miliony razy i na pewno nie tylko dlatego, że jest darmowy. Wyższa wydajność urządzenia, ochrona antywirusowa oraz system Anti-Theft (zabezpieczenie w razie kradzieży) to jego podstawowe funkcje i możliwości, jednak AVG Antivirus Free oferuje swoim użytkownikom jeszcze coś. Jeśli jesteśmy posiadaczami więcej, niż jednego urządzenia, np. tabletu, komputera, bądź nadzorujemy również smartfon i komputer naszego dziecka i zainstalowany jest na nich antywirus AVG przydatna może okazać się darmowa aplikacja AVG Zen. Dzięki niej, na swoim smartfonie możesz mieć podgląd stanu ochrony na wszystkich obserwowanych urządzeniach, a jeśli, na którymś będzie działo się coś co wymaga Twojej uwagi – na pewno zostaniesz o tym poinformowany.

 

Norton Security & Antyvirus

norton security symantec

Znany z oprogramowania nie tylko na smartfony, ale przede wszystkim jako komputerowy program antywirusowany, Norton Antyvirus od firmy Symantec cieszy się popularnością od 1982r. Podobny jak AVG Antyvirus dostępny jest zarówno w wersji bezpłatnej (Lite), jak również w pełnej wersji premium. Podobnie, jak wyżej przedstawione aplikacje antywirusowe Norto Mobile (wersja premium) posiada funkcje przydatne podczas kradzieży telefonu. Co ciekawe, pozwala na emisję alarmu dźwiękowego w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu, dzięki czemu, jeśli szybko zorientujemy się, że nasz smartfon lub tablet zniknął, a złodziej jest jeszcze w pobliżu, głośny dźwięk wskaże lokalizację i zdemaskuje oszusta.

Polecane artykuły


Polecane produktyTop