Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

07.06.2014, Natalia Rymsza

Czym jest SmartWatch? Poznaj najlepsze modele SmartWatch, w które warto zainwestować

czym jest smartwatchCzym są coraz bardziej popularne urządzenia Smartwatch? A może Smart watch? Bez względu na pisownię jedno i drugie oznacza to samo i określa skomputeryzowany elektroniczny zegarek na nadgarstek, który oferuje znacznie więcej funkcji niż tylko wskazanie godziny. Najbardziej podstawowe modele Smartwatch (tłum. pol. inteligentny zegarek) posiadają m.in. funkcje kalkulatora, tłumacza, proste gry, z kolei te bardziej zaawansowane technologiczne często określane są mianem mini komputerów. Wiele z nich obsługuje mobilne aplikacje, zaś niektóre posiadają nawet mobilny system operacyjny. Wiele modeli smartwatch jest kompatybilnych ze smartfonami i umożliwia odbieranie połączeń przychodzących i wiadomości tekstowych za pomocą zegarka. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych modeli Smartwatch oferowanych na współczesnym rynku tak zwanych wearable devices, czyli elektronicznych, komputerowych części garderoby i akcesoriów.


 

Sony SmartWatch 2 SW2

sony smartwatch 2 sw2

Inteligentne zegarki od Sony to jedne z lepszych smartwatchów przystosowanych dla smartfonów z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich (w przypadku modelu Sony SmartWatch 2 SW2). Smartwatch od Sony posiada funkcje odbierania połączeń, a nawet wyciszenia lub zmiany głośności smartfonu. Pozwala przeglądać zdjęcia, wiadomości SMS oraz listę nieodebranych połączeń, a nawet przeglądać Facebooka i Twittera. Model SmartWatch 2 SW2 został wyposażony w wyświetlacz LCD 1,6”, zaś pasek zegarka dostępny jest w wersji silikonowej, skórzanej i nylonowej. Użytkownicy otrzymują do pobrania szereg dedykowanych aplikacji. Ponadto, zegarek SmartWatch jest wodoodporny, dlatego bez obaw można go nosić nawet na deszczu, a ponadto nie wymaga częstego ładowania – w standardowych warunkach wytrzymuje 2-3 dni użytkowania. Wadą gadżetu może być dość duża waga – 122,5g, podczas gdy smartfon Sony Xperia Z1 z 5” wyświetlaczem waży raptem 46,5g więcej, czyli 169g. Na rynku dostępne są również starsze modele Sony SmartWatch oraz Sony SmartWatch 2. Dodatkowo producent oferuje możliwość dokupienia paska na nadgarstek dostępnego w 6 kolorach i różnych wersjach materiału.

 

Sony SmartBand SWR10

sony smartband swr10

Nie jest to wprawdzie typowy Smartwatch, jednak z pewnością należy to grupy tak zwanych wearable devices, noszonych na nadgarstku. Inteligentna opaska na rękę pozwala na 24 godzinną rejestrację naszej codziennej aktywności w każdych warunkach, ponieważ jest wodoodporna i występuje w, aż 9 wersjach kolorystycznych. Naciśnięcie przycisku Life Bookmark aktywuje funkcję zapamiętywania przekazując wszystko co zrobisz do Twojego smartfonu. Opaska świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które są aktywne i lubią mieć kontrolę nad swoim życiem. Funkcja wibracji powiadomi o nowym połączeniu lub wiadomości SMS. Za jej pomocą można też w łatwy sposób zmieniać odtwarzane utwory muzyczne. SmartBand posiada również funkcję asystenta snu – założona na noc będzie śledziła ruchy użytkownika przez całą noc, tak, aby delikatnymi wibracjami obudzić go w najlepszym momencie.

 

 

Samsung Gear Fit

samsung gear fit

Kolejny Smartwatch tym razem od firmy Samsung. Podobnie jak Sony SmartWatch umożliwia odbiór połączeń i wiadomości tekstowych, wiadomości Facebook, jak również e-maili. Jest jednak od niego mniejszy i zdecydowanie lżejszy – waży zaledwie 27g. Do tego naszym zdaniem posiada o wiele ładniejszy design – większy, ale podłużny wyświetlacz 1,84” wydaje się mniejszy i bardziej delikatny. Ponadto jest nieco zakrzywiony, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do dłoni. Smartwatch Samsung Gear Fit posiada certfyfikat IP67, tak więc jest odporny na wodę oraz kurz. Sportowa nazwa gear oznaczająca bieg idealnie podkreśla sportowy charakter gadżetu, który świetnie nadaje się dla osób aktywnych. Miłośnicy stylu mają możliwość dostosowania wyświetlacza zegarka do własnych potrzeb – od tapety, kolorów tła, czy nawet designu i sposobu wyświetlania godziny. Dobrane z jednym z 6 dostępnych kolorów opaski mogą stanowić świetne uzupełnienie codziennej garderoby. Zdecydowaną wadą urządzenia jest fakt, że jest kompatybilne jedynie z wybranymi smartfonami i tabletami marki Samsung.

 

LG Fitness Band

lg fitness band

Opaska od kolejnego znanego producenta to tym razem LG Fitness Band z dotykowych ekranem OLED, funkcją synchronizacji ze smartfonem oraz dedykowaną aplikacją LG Fitness app. To co wyróżnia ją od poprzednich to kompatybilność nie tylko z wybranymi smartfonami z Android OS (LG G2 oraz Samsung Galaxy S4), ale również smartfonami Apple z system operacyjnym iOS i iOS 7. Ponadto, elektroniczna opaska- zegarek występuje w dwóch rozmiarach Medium i Large, tak aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie do nadgarstka posiadacza.

 

SmartWatch FiLIP

smartwatch filip

Pomimo, że producent nazywa FiLIPa telefonem, my segregujemy go również do kategorii smartwatchów, które idealnie spełnią się w roli pierwszego urządzenia mobilnego dla dzieci. Jeśli uważamy, że nasze dziecko jest jeszcze za małe na tradycyjny smartfon, a chcemy pozostać z nim w ciągłym kontakcie, FiLIP wydaje się być idealny. Synchronizowany ze smartfonem rodzica FiLIP pozwala lokalizować pociechę, dzwonić i odbierać od niej telefony. Wystarczy pobrać aplikację FiLIP dostępną w Apple App Store oraz w Google Play Store, założyć konto FiLIP, a następnie połączyć się z urządzeniem FiLIP, aby korzystać z jego funkcji. Urządzenie mobilne FiLIP posiada certyfikat IP63 co oznacza, że jest odporne na działanie wody podczas codziennych czynności, takich jak np. mycie rąk. Z FiLIPem rodzice zawsze mogą być spokojni o swoje dziecko, a te w razie jakichkolwiek sytuacji jednym naciśnięciem może aktywować system alarmowy, który automatycznie pokaże rodzicom lokalizację dziecka i wykona telefon do mamy, czy taty.

Polecane artykuły


Polecane produktyTop