Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

22.02.2014, Natalia Rymsza

Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć na urządzenia z Androidem

aplikacje do obrobki zdjec android

Wbudowana kamera fotograficzna to standard na współczesnym rynku urządzeń mobilnych, jednak dzisiaj chcemy czegoś więcej, niż jakiegoś aparatu i jakichś zdjęć. Nasze zdjęcia mają być niezwykłej jakości, ciekawe i oryginalne, a kiedy już takie są, z przyjemnością dzielimy się nimi ze znajomymi na Facebooku, czy Twitterze. Wynikiem tego jest niezliczona ilość aplikacji do obróbki zdjęć, które poprawią nasze dzieło i sprawią, że będzie niepowtarzalne. Poniżej przedstawiamy kilka wartych uwagi alternatywnych aplikacji do edycji zdjęć dla urządzeń z systemem Apple iOS oraz Android.

 

Instagram – najbardziej popularna apka do zdjęć

aplikacja instagram

Instagram to najprawdopodobniej najbardziej popularna aplikacja do obróbki zdjęć. Niedługo po tym, jak została oddana do dyspozycji użytkowników stała się tak znana, że Facebook postanowił wykupić prawa do jej własności. Aplikacja oferuje użytkownikom niepowtarzalnie dużą ilość filtrów do zdjęć oraz możliwość publikowania zdjęć na portalach społecznościowych bezpośrednio z poziomu aplikacji. Instragram umożliwia założenie indywidualnego konta z bazą zdjęć, tagowanie zdjęć, tak aby inni użytkownicy mogli je podziwiać oraz dodawanie do nich komentarzy i opisów. Alternatywną wersją aplikacji jest InstaLomo HD for Instagram, która również oferuje możliwość nakładania fotofiltrów i publikacji zdjęć.

 

Camera ZOOM FX – profesjonalna obróbka zdjęć

Rozbudowana aplikacja Camera ZOOM FIX pozwala wykonywać zdjęcia na naprawdę profesjonalnym poziomie. Została wyposażona w funkcję stabilnego ujęcia, dzięki czemu wykonane zdjęcia będą zawsze wyraźne i nieporuszone. Dodatkowa funkcja umożliwia wydanie głosowego polecenia zrobienia zdjęcia co stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego samowyzwalacza. Dodatkowo, aplikacja oferuje duży wybór filtrów zdjęciowych, efektów kolorystycznych, czy ramek do zdjęć. Jeżeli podstawowe wyposażenie apki nie jest wystarczające, istnieje możliwość pobrania filtrów i ramek dostępnych w pakietach Google Play i uruchomienia ich za pośrednictwem Camera ZOOM FX.

 

Flickr – wrzucaj swoje zdjęcia do sieci i komentuj fotki znajomych

aplikacja flickrFlick to aplikacja do obróbki zdjęć i jednocześnie strona www do ich publikacji będąca własnością serwisu Yahoo. Działa podobnie jak Instagram, umożliwiając użytkownikom zakładanie kont osobistych, publikowanie i komentowanie zdjęć innych.

 

Snapseed – efekt dokładnie taki, jakiego oczekujesz

Snapseed to aplikacja, która potrafi zdecydowanie więcej, niż tylko nakładać filtry i efekty na zdjęcia. Funkcja Auto Correct sprawia, że za sprawą jednego kliknięcia zdjęcia są niesamowicie ostre i od razu gotowe do opublikowania na Facebooku. Jeżeli wciąż wymagają drobnych poprawek, funkcja Tune Image pomoże zmienić nasycenie kolorów, zaś podstawowe narzędzia edycji pozwolą przycinać, zmniejszać, czy przekręcać zdjęcia według uznania. Na deser, opcja Selective Adjust pozwoli wprowadzać zmiany jedynie we fragmentach zdjęć, dzięki czemu użytkownik otrzymuje pełną kontrolę nas swoim zdjęciem, a tym samym zawsze uzyskuje dokładnie taki efekt, jakiego oczekuje.

 

Adobe Photoshop Touch – profesjonalizm w każdym calu

aplikacja adobe photoshop toucheJeżeli na swoim komputerze posiadasz zainstalowany program Adobe Photoshop z pewnością chciałbyś posiadać jego odpowiednik na swoim smartfonie, bądź tablecie, dlatego ta aplikacja jest dla Ciebie. Adobe Photoshop Touch oferuje zbliżony do komputerowego programu interfejs, pasek narzędzi, jak również terminologię, czyli podpisy i nazwy poszczególnych funkcji. Wraz z nim do dyspozycji otrzymujesz szereg filtrów, narzędzi selekcji, a nawet funkcję obsługi warstw obrazu. Niestety, aplikacja na smartfony i tablety nie posiada wszystkich narzędzi, które oferuje oryginalny program i mocno eksploatuje baterię, niemniej jednak, fani Photohopa z pewnością będą nią zachwyceni.

 

Pixlr Express – łatwa i szybka obróbka zdjęć na Twoim urządzeniu

Łatwa i przyjemna w obsłudze aplikacja Pixl Express wyposażona została w urządzenia pozwalające na manualną i automatyczną edycję zdjęć. Przyjazny interfejs pozwala na szybką edycję zdjęć, nawet będąc w biegu. Filtry w menu zostały rozmieszczone w miły dla oka sposób w postaci miniaturek zdjęć, dzięki czemu od razu wiadomo, jak wybrane zdjęcie będzie wyglądało po nałożeniu konkretnego efektu. Co więcej, z aplikacją Pxlr Effect można dodawać do swoich zdjęć nie tylko filtry, ale również ramki, a nawet naklejki.

Polecane artykuły


Polecane produktyTop