Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

20.05.2016, Natalia Rymsza

6 aplikacji, które powinieneś zainstalować wybierając się w podróż

aplikacje dla podroznikow

Bez względu na to, gdzie wybieramy się w najbliższą podróż warto przygotować się do niej w odpowiedni sposób. W znalezieniu najważniejszych informacji mogą pomóc nam przygotowane specjalnie dla podróżujących aplikacje, które gwarantują nam mobilność, łatwą obslugę oraz oszczędność czasu. Poniżej prezentujemy 6 aplikacji, które warto pobrać wybierając się za granicę.

 

1. Skyscanner

Platformy: iOS, Android, Windows Phone

skyscanner app

Mobilna wersja popularnego skanera lotów oferuje wszystko czego potrzebujesz, aby zabukować lot w najlepszym, pod względem ceny, momencie. Wyszukiwarka automatycznie przygotowuje zestawienie wszystkich możliwych lotów w wybranych destynacjach w opcją wyboru, między innymi liczby pasażerów, ilości przesiadek, bądź ceny biletów.

Dla tych, którzy poszukują okazji cenowych przygotowano również opcję przypominajki, która informuje o zmianach cen lotów. Apka jest przejrzysta i przyjazna w obsłudze.

 

2. Airbnb

Platformy: iOS, Android, Windows Phone

Według wielu, żadna strona oferująca możliwosć rezerwacji noclegów w hotelach i hostolach nie gwarantuje takie różnorodności, co aplikacja Airbnb, w której znajdziemy ponad milion ofert. Dostępne pod wynajem miejsca obejmują nie tylko hotele oraz hostele, ale również kampery, domki kempingowe, remizy strażackie i inne. Ze strony osoby rezerwującej, wynajem pokoju w Airbnb wymaga nieco więcej działań od typowej rezerwacji dokonywanej w hotelu, takich jak uwierzytelnienie tożsamości poprzez przesłanie kopii dokumentu tożsamości, bądź ustalenie szczegółów przekazania klucza dostępu do wynajmowanego pokoju, jednak serwis zapewnia bezproblemową komunikację z właścicielem obiektu i czynności te nie powinny stanowić większego problemu dla żadnej ze stron.

 

3. TripAdvisor

Platformy: iOS, Android, Windows Phone

tripadvisor appAplikacja TripAdvisor jest idealna, dla tych, którzy poszukują szczerych opinii innych turystów. Znajdziemy w niej niezbędne informacje na temat atrakcji turystycznych, hoteli, restauracji oraz wszystkiego, co może zainteresowac potencjalnego podróżnika. Jeżeli dysponujemy dostępem do Internetu, apka z powodzeniem może zastąpić tradycyjny przewodnik. 

 

 

4. TravelSafe Pro

Platformy: Android

Baza potencjalnie ratujących w nagłych wypadkach życie numerów kontaktowych służb ratunkowych w niemal każdym kraju. Aplikacja oferuje również informacje dotyczące położenia ambasad i działań, które należy podjąć w razie utraty paszportu

 

5. JetLag Genie

Platformy: iOS

jetlag genie appIstnieje wiele teorii na temat najbardziej skutecznych metod zwalczania JetLagu, czyli zespołu nagłej zmiany strefy czasowej. Co ciekawe, niewiele z nich zostało popartych w sposób naukowy, jednak istnieją sposoby, które pomagają złagodzić skutki dalekiej podróży i są rekomendowane przez wielu podróżujących. Na tej podstawie opracowano aplikację, z którą stopniowo zmienimy nawyki spania przed podróżą co pozwoli naszemu organizmowi szybciej przystosować się do zmiany czasu, kiedy dotrzemy już na miejsce. Wystarczy, że podasz datę wyjazdu, cel podróży oraz godziny, w których przeważnie sypiasz, a aplikacja przygotuje spersonalizowany zestaw alarmów, które stopniowe, na kilka dni przed podróżą będą budzić Cię określonych porach.

 

6. Wi-fi Finder

Platformy: iOS, Android

Wielu współczesnych turystów będąc za granicą może czuć sie niekomfortowo pozostając bez dostępu do Internetu. Aplikacja pomoże znaleźć w pobliżu miejsca oferujące darmowe wi-fi w mieście, w którym aktualnie się znajdujemy. Wyszukowanie może odbywać się na 2 sposoby - katalogowo, bądź poprzez skaner Wi-fi, ktory wyszuka znajdujący się najbliżej nas hot-spot.Top